VIBRAČNÍ VÁLCE

Vibrační válce HAMM jsou určené pro hutnění nesoudržných a směsných materiálů a hutnění stabilizací.  Výrobce HAMM dodává tahačové válce s VIO běhounem, kde uživatel použije vibraci při hutnění některých vrstev a oscilaci na citlivých místech např. v městské zástavbě a nad inženýrskými sítěmi, na mostech apod.

https://www.wirtgen-group.com/en/product-brands/hamm/

 

VIBRAČNÍ VÁLCE TANDEMOVÉ

Mají oba běhouny hladké a jsou převážně určené pro hutnění živic. Výrobce HAMM nabízí stroje jak s vibrací tak OSCILACÍ, která zaručuje rychlé a souvislé hutnění asfaltu. Oscilace snižuje přenos vibrací na okolí (využití v městské zástavbě na mostech apod.).

K všem základním typů lze také volit různé příslušentví podle vašich potřeb.

tahacovy.jpg, 13 kB
Ilustrační foto

Hmotnost: 1500kg- 1400kg
Šířka běhounu: 800mm - 2140mm
Motor: DEUTZ, KUBOTA
Výrobce: HAMM AG

 

VIBRAČNÍ VÁLCE TAHAČOVÉ ( ZEMINOVÉ)

Jsou určené pro hutnění nesoudržných a směsných materiálů a hutnění stabilizací. Hutnící běhoun může být ježkový pro hutnění písčitých materiálů. Výrobce HAMM dodává stroje s vibrací i oscilací. Oscilace snižuje přenos vibrací na okolí (využití v městské zástavbě na mostech apod.)

H 20i
Ilustrační foto

Hmotnost: 5000kg - 25000kg
Šířka běhounu: 1370mm - 22140mm
Motor: DEUTZ, KUBOTA
Výrobce: HAMM AG

 

VIBRAČNÍ VÁLCE PŘÍKOPOVÉ (ježkové běhouny)

Kloubové válce Wacker vybaveny dálkovým ovládáním jsou určeny pro hutnění soudržných i nesoudržných materiálů, pro práci ve výkopech, inženýrských sítí, silnic apod.

prikopovy.jpg, 13 kB
Ilustrační foto

 

Hmotnost: 1400kg - 1500kg
Šířka běhounu: 560mm - 820mm
Motor: KOHLER, KUBOTA
Výrobce: WACKER

 

 

PNEUMATIKOVÉ VÁLCE

Jsou vhodné pro hutnění asfaltových směsí a působí pouze svojí statickou hmotností. Pneumatikové válce vyvozují speciální hnětací účinek na asfaltech a tím dochází k dobrému uzavření vrstev. Další oblast použití je při hutnění nesoudržných a polosoudržných materiálů a stabilizací.

hd 150tt
Ilustrační foto

Hmotnost: 3400kg - 28000kg
Šířka běhounu: 1127mm - 1830mm
Motor: KUBOTA, DEUTZ
Výrobce: Hamm AG

 

TANDEMOVÉ VÁLCE KOMBINOVANÉ

Jsou určeny především pro hutnění živic, mohou se používat i pro hutnění nesoudržných a polosoudržných materiálů a stabilizací. Jeden hladký ocelový běhoun je kombinovaný s pneumatikovými koly.

prikopovy.jpg, 13 kB
Ilustrační foto

 

Hmotnost: 1600kg - 9500kg
Šířka běhounu: 1000mm - 1680mm
Motor: KUBOTA, DEUTZ
Výrobce: Hamm AG